Що означає бути незалежним

Що означає бути незалежним

Незалежність то не тільки власні гроші, власний будинок, власна машина, власна територія … То щось більше ніж матеріальне добро. Це свідомість бути ТУТ І ЗАРАЗ – знаючи свою цінності повністю. Цінність, яку ми постійно вдосконалюємо та розвиваємо. Свобода вибору, яка приймає рішення про якість життя. Формуючи кращу версію себе – прагнемо до успіху.

Від народження вчимось самостійності. Розвиваємо свою особистість, керуючись свідомою волею. Людина свідомо вільна це особа, яка знає свої цінності та свої права. Виражаючи власну думку, незалежну від чужих впливів, ми проявляє справжню незалежність.

Загалом словники пояснюють незалежність як:                                             

 • Не підконтрольність комусь, чомусь, вирішуючи лише за себе;

 • Не будучи кимось чи чимось визначеним та вимушеним;

 • Вираження власної думки не керуючись інтересами жодної зі сторін.

 

Що ж тоді означає бути незалежним?

Чи не можна було б стверджувати, що бути незалежним, то бути свідомим серед загалу підпорядкованих людей. Бути незалежним – це певна форма перемоги, бути вільним понад усе. Незалежна особа знає свої потреби та ясно їх виражає. Незалежна людина постійно вдосконалює свою свідомість. Вчиться та визначає нові цілі. Знає чого хоче. Ніколи не впливає на інших – завжди шанує чужу думку та унікальність інших людей. Знає, що кожен вільний та має право вирішувати у своєму житті, так як цього бажає. Свобода рішення – це автономія незалежності.

В щоденному житті прагнемо до багатьох незалежностей – часто це бажання фінансової незалежності. Щоб досягти фінансової незалежності в кожній сфері маємо зрозуміти причину нашого рішення – відчувати повну свободу нашої особистості. Маємо ознайомитись із цінностями життя та заради життя у щасті та гармонії. Ми повинні керуватись власним прийняттям себе, вміючи відрізнити добро від зла.

Тест на незалежність. Дай відповідь: які з нижче поданих тверджень є про тебе?

 

 • Переважно не маю своєї думки…

 • Думки та позиція інших стають моїми думками …

 • Потребую інших людей для життя. Не дам собі сам ради …

 • Часто блукаю… гублюсь у світі, який мене перевершує …

 • Бракує мені впевненості в собі …

 • До кінця не розумію, що таке бути незалежним … сам, та не вмію це пояснити

 • Боюсь говорити – виражати свою думку, бо почуваю себе зажатим …

 • Поки висловлюсь – слухаю думку інших на цю тему …

 • Я повністю лояльний щодо інших …

 • Можу повністю загрузнути у співпереживанні в ситуацію інших людей … відчуваю їх біль…

 • Буває так, що не знаю ким я є насправді, що маю робити в світі, нащо я народився …

Це тільки кілька стверджень, які показують рівень Твоєї залежності. Спостерігай за собою – описуй свої почуття, веди щоденник. Якщо хоч одне з вище вказаного, хоч у малій частині торкається Тебе, заохочую Тебе будувати та допрацьовувати свою незалежність, а що за цим іде свою свободу!

Нижче представлено кілька кроків, які наблизять Тебе до свідомої незалежності:

Крок 1

 

Прийми себе зі своїми недоліками – не оцінюй себе на підставі того, що бачиш навкруги. Контролюй свої думки та перевіряй з якими почуваєшся добре, а з якими погано. Повне прийняття – це свобода свідомості – право на унікальність. Як сказав мотиваційний тренер Лес Браун: «Чужа думка про Тебе – зовсім не означає правди про Тебе». Це правило завжди діє на дві сторони, тому вважай на свої слова. Гармонійна людина може також приймати інших з їхніми недоліками – знає, що кожен може вирішувати за себе в своєму житті – шануй це! Пам’ятай про кордони, які не можеш перейти, щоб не спричинити кривди іншим людям.  Не оцінюй – приймай як є.

Крок 2

 

Вдосконалюй себе

розширюй границі свідомості життя

. Вчись нових поглядів –

 будь відкритим на нові знання, на нове життя.

Веди внутрішній діалог, який підкаже Тобі , що Тобі потрібно, щоб повністю себе реалізувати. Слухаючи думок інших людей – не знецінюй – пізнай їхній фундамент та принципи. Вдосконалюй свої знання про єдність життя у згоді та повній гармонії – в повному розумінні. 

Пам’ятай про те, щоб присвячувати достатню кількість часу на самовдосконалення, щоб бракувало Тобі часу на поправляння інших людей.

Крок 3

 

Довідайся про свої права та говори  про них. Вчи інших їхніх прав. Будь. Як ментор прав свободи. Люби свою незалежність – випиши список речень – афірмацій, які допомагають Тобі досягати своєї незалежності, а що за цим іде – душевного спокою. Напр. «Маю право вдягатись так як хочу, маю право любити таку музику, маю право …» Створи свій список і впроваджуй у життя.

Крок 4

 

Не пробуй на силу всім догоджати. Не вдасться Тобі це, Ти тільки втратиш енергію, яка допомогла б творити Твій позитивний світ. Насамперед догоджай собі, одночасно дбаючи про інших. Нічого на силу!

Крок 5

 

Підготуйся до загрози – до цієї пори Тебе сприймали як людину, яка йде за іншими, а тепер Ти ідеш перед іншими. Люди, які Тебе боятимуться – Тебе, який знає свою цінність та відчуває свою незалежність, будуть атакувати! Атака має на меті домінувати та панувати над Тобою їхній думці та їхньому рішенню. Будь свідомий – нападають, означає, що бояться Тебе!

Крок 6

 

Вироби свій власний оборонний щит. Нехай він стане кордоном, через який Ти не дозволиш перейти нікому. Маючи внутрішню силу, Ти можеш вирішувати сам. Знаєш свою цінність, тому чужа думка не стане Твоєю реальністю, не буде Тобою керувати!

 

Крок 7

 

Пам’ятай – ти не маєш обов’язку комусь пояснювати своє рішення та свій вибір. Якщо ти впевнений, що Твоє рішення кривдить інших та вимагає пояснення від оточення – то цього не роби. Живучи як незалежна людина маєш право до власних рішень.  Як незалежна особа пізнаєш світ та вчишся на власних помилках. Знаєш коли почати, а коли перестати.  Дієш в гармонії з іншими незалежними людьми, життя яких є так само цінним як Твоє.

Крок 8

 

Маєш право до мрій та їх реалізації. Ти вже виграв – Твоя дорога до незалежності є як дар існування. Життя в потенціалі дій. Будуй свій світ – Твоя думка є найважливішою для Тебе. Не дивись на світ очами інших людей.

Крок 10

 

Бачення – уявляй собі майбутнє. Як воно виглядатиме? Як будеш себе почувати? Дай відповідь на кілька питань … Створи свій світ незалежності … Що там відбуватиметься?

На цьому закінчується дорога 10 кроків до власної незалежності, до свободи, до життя в гармонії з ДУШЕЮ ТА ТІЛОМ. Пам’ятай, найважливішим є Твоє ставлення до ЗМІН – це Ти маєш почуватись добре із собою. Для багатьох ця дорога може бути важкою та складною, але чого не зробиш для свого щастя. Твоє життя є в Твоїх руках – подбай про нього! Ми з Тобою, завжди можеш розраховувати на індивідуальну допомогу…

А як на Твою думку веде себе незалежна людина?

 напиши в коментарях …

Джерело:
http://psychologiazycia.com/co-znaczy-byc-niezaleznym-jak-byc-niezaleznym/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *